Shopping cart
0.00₺

Akılda tutulması gereken birkaç nokta var, çünkü birinci şahıs ayakkabısı, ilk koşu ayakkabısı ile aynı değilÇocuk ayaklarının sağlıklı gelişimi

Önceden en önemli şey: kalite ve uygunluk somun ve civatadır.Çocuk ayakkabıları esnek olmalı ve ayağa uyum sağlamalıdır, aksi halde değil. Neden? Çocuk ne kadar küçükse, kemikleri de o kadar yumuşaktır, ayak kemikleri de dahil. Bir çocuğun kemik yapısının bitmesi yıllar alır . Ondan önce, çocukların ayakları esnek ve dövülebilirdir. Bu nedenle doğru ayakkabının dikkate alınması önemlidir. Bu da esnek ve dövülebilir olmalıdır. Çünkü , çok küçük çok büyük ve sağlam ayakkabılar sağlıklı çocuk ayakları gelişimi üzerinde olumsuz etki. Çok küçük ayakkabılar ayakların yanlış hizalanmasına neden olabilir. Çok büyük ayakkabı “şamandıra” ayak veÇocuk destek için ayak parmaklarını sıkar . Doğru koşu ayakkabılarını bulmak için, satın alırken bazı kriterlere dikkat etmek son derece önemlidir.

Çocuklar ne zaman ayakkabı giymelidir?

Mesleki çevrelerde ortak ve kabul edilen görüş: Yalınayak en iyi şekilde çalışır – özellikle “koşucular” için. Örneğin, bebeğin ayakları yere temasta yüzde 100’dür ve daha iyi bir tutuş sağlar. Başlangıçta ve içeride kaymaz çoraplar giyilebilir, bu çocukların ayaklarında hala yeterince hareket serbestliği var. 
Ama açık havada ne yapmalı? Bir çocuğun bağımsız olarak koşması için ayakkabıya ihtiyacı yoktur. Bir ayakkabı ayağa kalkarken veya koşarken bebeğe yardımcı olmadığından çocuğun ayağını sadece soğuk veya ıslak ve yaralanma gibi dış etkenlerden korumalıdır. Ayağın desteğe ihtiyacı yoktur. Bu nedenle, optimum çocuk ayakkabısı ayağın hareketine adapte olur. Doğru koşu ayakkabısı bu kriteri karşılar. Leguano patik, leguanitos, ayakları 10’uncu ulaşır ulaşmaz giyilebilir Aylar ayak bileği çorapları olarak giyilebilecek kadar büyük.

Bu 5 nokta iyi bir çocuk ayakkabısını anlatıyor

  1. Esnek ve yumuşak bir taban: İyi bir çocuk ayakkabısı hakkında en önemli şey esnek ve yumuşak tabandır. Çok uğraşmadan bir eliyle bükülmeli. Bir çocuğun ayağını yuvarlamayı öğrenmesinin tek yolu bu. Bir koşucu için genellikle tüm taban ile veya topun üzerinde hareket eder. Sert tabanlı ağır ayakkabılar bir engeldir: Ayaktaki alıcılar artık yeraltını hissetmiyorlar. Bu katı, “geleneksel” ayakkabıların aksine, esnek bir taban neredeyse zeminle temasa izin verir.
    İyi koşu ayakkabılarının özellikleri
  2. Düz taban: Ayakkabının sıfır topuğu varsa en iyisidir, bu yüzden ayakkabının içinde olabildiğince doğal.
  3. Esnek üst materyal: Makul bir tabana ek olarak, üst kısım da esnek olmalıdır. Yumuşak kumaşlar bunun için özellikle uygundur. Ayak ve ayak parmakları kısıtlı değildir. Bu ayağın her yöne serbestçe hareket etmesini sağlar.
  4. Nefes alabilen malzemeler: Malzemeler nefes alabilir ve terleri iyice emip drene edebilmelidir. Hava geçirgen malzeme aynı zamanda cilt enfeksiyonlarına ve sporcu ayağına karşı korur.
  5. Destekleyici ped veya tabanlık yok: Ayakkabıda özel tabanlık ya da destekleyici ped olmamalıdır. Ancak o zaman ayak serbestçe gelişebilir ve iyi bir ayak kas yapısı oluşturabilir.

Çocukların ayakları ne sıklıkla ölçülmeli ve çocuk ayakkabıları kontrol edilmelidir?

Küçük çocuklar bir ayakkabının çok küçük veya çok büyük olduğunu hissetmezler. Beyne aktarma, “ayakkabının ittiği” henüz işe yaramıyor. Sinir sistemi bu konuda hala gelişmektedir. Bu, örneğin, ayakkabıları alt üste koyarken çocuğu etkilememesi gerçeği olabilir. Çocuklar çok küçük ayakkabılarla rahatsız edilmeden haftalarca yürüyebilirler.

Bu nedenle düzenli denetim son derece önemlidir: Çocuğun ayakları büyüdü mü? Çocuğun kaç yaşında olması büyük bir rol oynar:

  • bir ile üç yaş arası, her 3 ayda bir kontrol edilmelidir, eğer ayakkabı hala uygunsa,
  • Üç ila altı yaşları arasında kontrol yılda üç kez,
  • Altı ila on yaşları arasında her 5 ayda bir kontrol edilmelidir.

İlginç gerçekler:

– Tüm çocukların % 50’sinden fazlası çok kısa ayakkabı giyiyor
– Potsdam Üniversitesi ile işbirliği içinde, “Alman Pediatrik Ayak Raporu” çalışması için 20.000’den fazla çocuk bilimsel olarak ölçülmüştür (Deutsches Schuhinstitut, 2009). Sonuç endişe verici: Çoğu çocuk, küçük veya büyük ayakkabılar giyerek, ayak hasarı ve ikincil hastalıklara neden olabilir (örn. Düz ayaklar, sonradan baş ağrısı, artrit veya omurilik hasarı).

Ayakkabıdaki boşluk önemlidir

Ayakların alana ihtiyacı vardır. Aksi takdirde düzgün bir şekilde yol alamazlar. Ayakların daralması durumunda, bu, büyük parmakların çoğunun çarpık olduğu doğal olmayan bir ayak pozisyonuna yol açar.

Ek olarak, hareketleri değiştikçe doğal koşu önlenir. Bu daha sonra diz ve kalça eklemi hasarına neden olabilir. Sırttaki deformiteler de ortaya çıkabilir. Yukarıdakileri güçlendirmek için: Bu nedenle, “astar” a ayaktan bir santimetre daha uzun olması önemlidir. Ayak odasının mutlaka ayak parmaklarının ezilmemesi için yeterince geniş ve yüksek olması gerekir. Ne yukarıdan ne de yandan.

Koşu ayakkabısı alın – ancak çocuksuz değil

Bir ayakkabı satın almadan önce, kartondan yapılmış ayaklardan bir şablon yapın ve bir santimetre uzunluğunda ekleyin. Çocuğun ayağının tamamen gevşetilmesi önemlidir. Bebekler genellikle ayakkabı mağazasında ölçüldüğünde sorunlara neden olabilecek ayak parmaklarını kırarlar.

Oyma şablonu, ayakkabıya tamamen sorunsuz bir şekilde oturmalıdır. Güvenli tarafta olmak ve çok küçük ayakkabılar satın alamamak için ayak uzunluğunun yaklaşık bir santimetre kadarı eklenmelidir.

Çocuk hala ayakkabı almak ve ayakkabıları denemek için alınmalıdır. Yorucu olsa bile, çünkü ayaklarınızı ölçmek ve belki de x ayakkabı giymek birçok çocuk için eğlenceli olmayacak.

Çoğu ayakkabı mağazasında, çocukların ayakları genişlik ölçme sistemi (WMS) ile ölçülür. Bu, 1974’ten bu yana kullanılan, yalnızca uzunluğunu değil aynı zamanda çocuğun ayağının genişliğini de ölçen birleşik bir sistemdir. Bu, ayağın ayakkabıya mümkün olan en iyi şekilde oturmasını sağlar. Ölçüm, yalnızca ayakta durma ayakları en uygun şekilde yüklendiğinde yapılır. Aynısı denemek için de geçerlidir.

İpucu: Çocuk, çorapları mağazadan kısa bir süre boyunca ölçmeden önce geçirirse, ayaklar gevşer. Bu daha iyi veya daha doğru bir şekilde ölçülebilir. Ayakkabı almak için en uygun zaman öğleden sonra. Gün boyunca ayaklar şişer. Çocuklarda, “normal durum” ile olan fark sonra birkaç milimetre daha fazla. Öğleden sonra ayakkabı almak için alışverişe giderseniz, ayakkabıları çok küçük satın alamazsınız.

Hala geçerli: Bir çocuk ne kadar yalınayak yürürse, ayakların ve tüm kas-iskelet sisteminin gelişimi için o kadar iyidir. Ayak kaslarının en iyi şekilde güçlendirilmesi – ve böylece sağlıklı çocukların ayakları için en iyi koşullar – ve dengenin eğitimi sağlanır. leguanitos küçük ayakları en baştan destekler ve korur. Yapıları nedeniyle, yalınayak koşmaya son derece yakınlar. 
Bu çocuklar için yalınayak ayakkabılar aynı zamanda yüksek esneklik ve dayanıklılık ile karakterizedir. Patentli KUNERT sicim, TWISTED-ELYAF sayesinde çok dayanıklıdırlar. İklim düzenleyici elyaf, pamuktan % 50 daha fazla nem emilimine sahip olduğundan kuru bir his sağlar. Kaymaz, esnek ve çok dayanıklı, aynı zamanda LIFOLIT®’den yapılmış tabandır.

Çocukların dışarıda kaygısız ve korumasız yalınayak çevrenizde dolanabilmesi için leguanito yalınayak ayakkabılarımızı tavsiye ediyoruz:

Open chat