Shopping cart
0.00₺

Yalınayak (yürüme) stresi azaltır – ofiste ve okulda

Ayakkabılarını çıkaran kişi, yaşamda daha az stres yaratır. Bu tam olarak iki farklı çalışmanın iddia ettiği şey:

1. Ayakkabı olmadan günde yarım saat çalıştırmak, refahı olumlu yönde etkiler.

Yaz boyunca yalınayak

Çıplak ayakla yürüyen insanların genellikle daha az stresli oldukları Kaliforniya İnsan Bilimleri Enstitüsütarafından yapılan başka bir araştırma ile onaylanmıştır: Günde 30 ila 40 dakika ayakkabı olmadan yürümek, refah üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve ayrıca ayaklar için sağlıklıdır. tüm tutma aparatı. Ayakkabı olmadan yürüyen insanlar genellikle daha az stresli ve daha az acı vericidir.

2. Sınıfta ayakkabı giymiyorlarsa öğrenciler daha iyi derecelere sahip olurlar

Bournemouth Üniversitesi tarafından yürütülen 10 yıllık bir çalışma da öğrencilerin sınıfta ayakkabı giymedikleri zaman daha iyi davrandıklarını ve daha iyi notlar aldıklarını ve bu da tüm dünyadaki tüm ülkeler için geçerli olduğunu buldu. Belirtilen sebepler şunlardır: Öğrenciler kendilerini evde daha fazla hissediyorlar ve bu nedenle kendilerini daha rahat hissediyorlar. Zor görevlerle daha kolay mücadele ederler.

Ergo: Ayakkabının dışına çık! Mevsim ilkbahar ile başlar ve birçok kişi tekrar yalınayak yürümek. Çünkü ayağın tabanının yere olan hissi, bu “topraklama” rahatlatır ve mutlu eder – birini (neredeyse) yere getirir. Kendi ayaklarınız için bir fikir edinmek istiyorsanız, farklı yüzeylerde çıplak ayakla durmalısınız. Şu anda ilkbaharda, ayakkabı olmadan dışarı çıkmak ve bir tur koşmak mantıklı. Çok fazla alana ihtiyacınız yok, küçük bir bahçe parçası idealdir. Bahçeniz yoksa, bunu şehir parkında deneyebilirsiniz, çünkü çayır ayakkabısız ilk adımlar için kendini sunar.

Ve kim bilir: Boş zamanlarında ne başlar, sonunda ofiste ya da okulda tezahür eder ve devam eder – daha verimli çalışma ve daha iyi davranış, çünkü yalınayak koşucular rahatlar ve çok daha az streslidir.

Yalınayak yürüme ile ilgili genel bakış sayfamızda daha fazla heyecan verici katkı bulabilirsiniz . 

Open chat