Shopping cart
0.00₺

Her bahar yine kapıya çekilir. Aylar süren kış mavisi ve güneşlenmeden sonra UV depoları boştur, sıcaklık ve çiçeklenme bitkilerinin kokusundan susuz kaldık. İlk güneşli bahar günleri ne kadar güzel hissettiriyor! Federal Cumhuriyet’te varolan birçok yalınayak yoldan birinde yürüyüş yapma fırsatı.

Yalınayak yollar, tesise bağlı olarak, doğal topraklar, fitness istasyonları, çamur ve su havuzları ve çeşitli malzemelerden yapılmış algılama bölümleri içeren ortalama bir ila üç kilometre mesafeye sahiptir. Amaç duyusal algıyı keskinleştirmek ve dünyayı ayaklarınızla hissetmek. Yalınayak parklar genellikle mevsimsel, genellikle nisan ayından eylül ayına kadar açıktır ve gençler ve yaşlılar için doğada eğitim deneyimi sunar – okul sınıfları ve aileler için idealdir!

Barfußpfade_c_leguano

Özel yalınayak yollar

Özellikle Kastellaun’daki orman macerası önerilir . Ziyaretçiler, toplam 20 farklı zemin kaplamasıyla sadece yalınayak parkı değil, aynı zamanda yüksek halatlı bir parkuru veya fırtına atma macera parkını da tanıyabilirler. Yalınayak yolda yürümek bir masaj gibidir. Rahatlar, canlandırır ve en geç en son istasyonda, bir dahaki sefere geri gelmek istemenizi sağlar. 

Başka bir deneyim Grenderich’teki çok kuşak parkındaki yalınayak yoldur . 1,5 km uzunluğundaki çıplak ayakla yolda dokuz spor istasyonu ve orada bekleyen on iki farklı yüzey var. Sert ve yumuşak, sivri ve donuk, soğuk ve ılık, sert ve narin, nemli ve kuru – ayaklar ile hissedilen izlenimler. Kneipp römorkları için bir de çamur ve Wassertretbecken var.

Son fakat en az değil, Rheinland- Pfalz’deki yalınayak yol Bad Sobernheim kil havuzları, Nahe ford, asma köprü ve jeoloji parkı ile ikna ediyor. 3500 metrelik uzun devrede, eğlenceli ve sizi oyalamaya davet eden her türlü cazibe merkezi var. Kesinlikle görülmeye değer! 

Ve yalınayak yollardaki ayak tabanlarının altındaki korumayı kaçıranlar, herhangi bir zamanda yalınayak ayakkabılara dönüşebilir. Bu da eğlenceli!

Open chat