Shopping cart
0.00₺

Profesyonel boksör Alexander Peil leguano yalınayak ayakkabılarla eğitmeyi tercih ediyor

leguano profesyonel spor boks yalınayak ayakkabı

40 amatör dövüşünde Alexander Peil, Mittelrheinmeister ve NRW şampiyonu olmuştu. 2014 yılında Straubing Almanya Şampiyonasında bronz madalya kazandı. Bu madalya nihayetinde profesyonel olma kararını tetikledi. Leguano’nun yalınayak ayakkabılarıyla 4 yıldır dövüşlerine hazırlanıyor. Onunla tanıştık ve sporu, motivasyonu ve eğitimi hakkında sorular sorduk ve neden leguanos’ta eğitim almayı tercih ettiğini sorduk.

leguano: Ne zamandan beri pratik yapıyorsun ?
AP: 12 yaşında, başlangıçta salondaki arkadaşlarımla birlikte antrenmana başladım. 18 yaşında yarışma eğitimine katıldım.

leguano:   Şu ana kadarki en büyük başarın nedir?
AP:   2014 Alman Şampiyonasında üçüncü oldu.

leguano: Nasıl leguano aldın?
AP: 4 yıl önce annem tarafından. O zamandan beri leguanos herhangi bir eğitimde eksik. Normalde, boksörler çıplak ayakla antreman yapar, zemine temas daha iyi olduğu için antreman daha kolay olur. Leguanos tarafından – “aktif” bir modelim var – bunlardan biri a) ayak tabanı üzerinde korunur ve b) temiz ayak tutar.

leguano yalınayak ayakkabı eğitim sırasında

leguano: leguanos’taki halkaya tırmanmak ister misiniz?
AP : Evet, ama daha yüksek kesilmiş ayakkabılara ihtiyacım var, ayak bileklerinin üzerinden gidiyorum.

leguano: Ne sıklıkla ve ne kadar süre boyunca antrenman yapıyorsunuz?
AP: Farklı. Elbette daha fazla yarışma evresinde, o zaman genellikle günde 2 defa 1,5 – 2 saat (pazar günleri hariç!). Rekabetçi olmayan evrelerde günlük 1x.

leguano: Boksta ayak işi son derece önemlidir. Leguanos size neler verir: daha iyi yapışma veya toprakla bağlantı? Daha fazla his? Daha iyi durmak?
AP: Yerde daha iyi hissediyorum. Boxer ayakkabısı tabanda zaten ince, leguanos ile kavrama gerçekten harika, taban daha esnek, ayakkabılar toprağa doğrudan temas etme hissi veriyor. Geleneksel ayakkabıların en büyük farklılıklarından veya avantajlarından biri budur.

leguano: leguanos “sağlıklı” mı? Ayak izi / kas sistemi, yalınayak ayakkabılarla daha iyi eğitilmiş mi?
AP: Evet. Ve leguanos’a geçtikten sonra, ilk kez buzağılarımın, bir boğaz ağrısına sahip olduğunu hissettim. Bu, değişim aşamasından sonra hızlı bir şekilde gitti, ancak başlangıçta gerçekten şiddetliydi.

leguano: Boks’a nasıl geldiniz?
AP: Babamın içinden. Ayrıca bir atlet (Reckturner) ve inanılmaz bir boks hayranıydı. Bir kavga aktarıldığı gecenin ortasında beni çocukken uyandırdı.

leguano: Motivasyonun nedir? Senin için boks nedir?
AP: Saf tutku. Boks benim için bağımlılık yapan bir faktördür, onsuz yaşayamam. Kavgadan sonra evdeyken, gergin ve uzun süre egzersiz yapıyorum.

eğitim boks sırasında leguano yalınayak ayakkabı

leguano: Düşene kadar rakibini yenmek pek de sportmenlik dışı değil mi?
AP: Hiç de değil. Birbirimize en büyük saygı duyuyoruz ve boks sporunu diğerleri gibi bir spor olarak görüyoruz. Dışarıdan, birçok kişi boks “Assi-Sport” olarak görüyor. Ama bu böyle değil! Biz sadece normal, sevgi, arkadaş canlısı ve duyarlı insanlarız ve dediğimiz gibi: Birbirimize saygı duyuyoruz. Kariyerim boyunca, rakiplerimden birinin “sportmenlik dışı” anlamında haksız yere savaştığını hiç yaşamadım.

leguano: Pelerinin nedir? Darbe hızı?
AP: Ben bunun üzerinde güçlüyüm. Bu beni diğer tarafta biraz yavaşlatıyor.

leguano: Sen hiç ko gittin mi?
AP: Asla!

leguano: Alıntı zafer – mağlup?
AP: 10: 1 Artur Mann’a karşı Haziran 2018’de “WBO Uluslararası Şampiyonası Kruvazör Ağırlığı” nda. Noktalarda kaybedilen 12 turun ardından, dövüşün uzunluğu: 45 dakika, 36 dakika çarpıldı. Bu inanılmaz derecede yorucu ve yorucu.

leguano: Bir mağlubiyet alırsan, farklı boks yapar mısın?
AP: Evet. Tedbirli. Her şeyden önce, tekrar özgüven oluşturmak için bir “geliştirme eğitimi” yapmanız gerekir. Bir vuruş yapmaktan korktuğun için değil. Ama bir yenilgi almak zorunda kalırsan, bir anda kemirir.

leguano: Ciddi yaralanmaların oldu mu?
AP: Hayır. Her zamanki gibi, kaş hızla kırılır ve sonra her zaman çok hızlı çok kötü görünüyor. Ya da mavi bir gözün var. Bunlar ciddi yaralanmalar değildir ve çabucak iyileşirler.

leguano: leguanos size istikrar ve istikrar kazandırır. Sana hayatta bir şeyler veren nedir?
AP: Ailem, ailem, bir buçuk yaşında oğlum ve özellikle de 8 yıldır birlikte olduğum eşim. Bana güç ve enerji veriyorlar. Bu benim için alfa ve omega.
Ailem beni çok destekliyor, ailem her kavgada var, karım da (1. sırada hala çok hamileydi!).

leguano: Eğer bir antrenör olsaydın: Protégés leguanos’ta çalışır mı?
AP: Evet, ayakkabılar gerçekten harika, onları protégés’ime tavsiye ederim.

leguano: Cümleyi bitir: leguanos giyiyorsun çünkü
AP: …… çünkü rahat ama özellikle sağlıklılar ve kas zincirleri oluşturmaya yardımcı oluyorlar. 

leguano: En sevdiğiniz egzersiz hangisidir?
AP: BEKLENİYOR! Bu en eğlenceli

Aranan: İsim: Alexander Peil “The Great”, Yaş: 29, Spor Kategori: Boks, Sınıf: Kruvazör (175 lbs = 90.375 kg’a kadar)

Open chat