Shopping cart
0.00₺

Yalınayak ayakkabı nedir?

Yalınayak ayakkabıların özelliği: Kullanıcı korumalı yalınayak yürümeye izin veren ayakkabılarla çalışır. leguano, doğal hareketi çok az kısıtlayan ve aynı zamanda yalınayak yürüme hissini uyandıran ayakkabılar üretiyor. Ayakkabıya rağmen yarı çıplak ayak hissedin. Yalınayak bir ayakkabının çoraplarla birlikte giyilip giyilmeyeceği kişiye bağlı bir durumdur. Bu olumlu yönlerini etkilemez: Tüm kas-iskelet sisteminin güçlenmesine yol açan ayak oluşturun güçlendirin ve güçlendirin.

Yalınayak yürümek kimler için yararlıdır?

Prensip olarak, bu deneyime dahil olmak isteyen herkes için. Düzenli yalınayak koşu bu etkilere ulaştırır. Günde birkaç adımda yalınayak yürümek, örneğin koltuktan buzdolabına ve geri yürümek yeterli değildir. leguano yalınayak ayakkabı herkes ve her yaş grubu tarafından kullanılabilir: Çocuklar, Yaşlılar, Sporcular, Evde çalışanlar, doğa severler, işkolikler veya Normal insanlar.

Yalınayak ayakkabıların özellikleri

Ayak özgürlüğü veya parmak özgürlüğü
Ayak parmaklarının ayakkabının içinde yeterince yeri olması ve serbestçe hareket edebilmesi için yalınayak ayakkabı fabrikasının çalışanları ayak parmaklarının dibine dikkat eder. Bu morarma, kabarma ve ayak deformasyonlarını önler.

Sıfır topuk
Yalınayak ayakkabılar yürümek ve koşmak için yapılır, durmak için değil. Bu nedenle, yalınayak ayakkabıların topuğu yoktur. Bu şekilde sıfır topuk olarak da adlandırılır.

Esnek taban
Leguano-tipik taban, üç boyutlu olarak esnektir ve kullanıcının hareketine uyum sağlayabilir. Ayrıca, geleneksel ayakkabı tabanlarından daha incedir ve bu nedenle yalınayak hissi mümkün kılar.

Hafif
Yalınayak ayakkabılar son derece hafiftir. Bu, koşma ve rahatlık ile aynı anlama gelir. İkincisi, çantada çok az yer kaplarlar.

Yalınayak ayakkabı yapımı ile ilgili detayları fitness ve egzersiz antrenörü Bettina Buggisch açıklıyor

Yalınayak yürümek iyidir – neden?

Yalınayak yürümek doğaldır: Atalarımız yalınayak geziyordu, bazı ilkel insanlar bugün hala yollarda yalınayak dolaşıyor ve her insan yalınayak doğuyor. Ayaklarımızda 26 kemik, birçok kas ve tendon vardır. Ancak, ayakkabılarla yürürken sadece birkaç ayak kası kullanılır. Bunun nedeni, ayakkabıların sert tabanıdır – çok kısıtlayan ve ayağın hareket kabiliyetini önleyen bir alçı ateli ile karşılaştırılabilir. Bu genellikle kas sorunlarına neden olur. Bu kadar az soru olduğu bir gerçektir. Çözüm: Daha fazla sağlık için yalınayak.

Ön ayak toplarının avantajları

Yürüme yolunun doğal olmasın sayesinde, ön ayakla yürüme meydana geldiğinde sarsıntı ve titreşimlerden kaçınılır. Ön ayak topları daha yumuşak, daha zarif ve aynı zamanda hareket kuvveti öne doğru yönlendirildiği için topuktan daha verimlidir. leguano tüm faaliyetler ve her yüzey için uygundur – içeride, dışarıda, karada veya suda. Yürüyüş yapmak, ayağa kalkmak, gölde yüzmek, ev işi yapmak veya spor yapmak.

Yalınayak Yürüyüşün Faydaları

  • Güvenli görünüm
  • Dik duruş
  • Rahat, sıcak ayaklar
  • Aktif vücut hissi
  • Geliştirilmiş stabilite
  • Yeni duygu

Müşteri Referansları

“Ayakkabılar sağlıklı ve mümkün olduğunca doğallığa yakın olmalıdır.” Scharbeutz’ten Janina K.

“Tabanlıklı normal ayakkabılarda, sık sık tökezledim ve önemli düşme yaralanmaları meydana geldi. Leguanos’ta çok güvendeyim ve son iki yıldır düşmediğim için mutluyum. ” C. K.

“Altı ay süren leguano ile egzersizlerden sonraki durum: Herhangi bir yardım olmadan dik duruyorum, ayak parmaklarımın üzerinde yerle temas ettiğimi hissediyorum ve bu yalınayak ayakkabılarla karşılaştığım için minnettarım. ” Trier’den George V. K.

“Leguano ile 30 kilometre kolayca yürüyebiliyorum ve ayaklarım tamamen ağrısız. “Üç hafta önce bu tamamen imkansızdı.” Sabine S.

Ayakkabıların esnekliği sayesinde daha fazla egzersiz seçeneğim var ve ayak parmaklarımın kökü üzerinde otomatik olarak masa tenisi oyununda duruyorum. Bu optimum pozisyon leguano aktiv tarafından mükemmel şekilde desteklenir. Şimdi biraz daha hızlıyım. Kristin Silbereisen – Çiftler 2016 ve 2018’de Masa Tenisi Avrupa Şampiyonu

Open chat